TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises)

Regularne zajęcia w poniedziałki o godz.18:00-19:00

O metodzie

 

Metoda TRE®  (Tension & Trauma Releasing Exercises) pomaga w usuwaniu skutków przewlekłego stresu a także życiowych traum. Została stworzona przez dr Davida Barcelego. Polega na wykonaniu kilku prostych ćwiczeń fizycznych, które uaktywniają wibracje organizmu.

Niezależnie od tego czy stres i trauma ma podłoże emocjonalne, fizyczne czy psychologiczne to odpowiedź ciała na zagrożenie jest zawsze taka sama w postaci instynktownej reakcji walki/ucieczki czy zamrożenia. Aby osoba mogła powrócić do równowagi psycho-fizycznej, ta reakcja potrzebuje być rozładowana i uwolniona. W ćwiczeniach TRE korzystamy z wrodzonego u człowieka systemu mimowolnych drżeń i wibracji w bezpieczny i kontrolowany sposób, aby uwolnić chroniczny stres, traumę lub PTSD (zespół stresu pourazowego) z naszego ciała.

Celem stosowania ćwiczeń TRE jest przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą współpracują. Ćwiczenia TRE® redukują chroniczny stres, napięcie mięśni, lęk i ból szczególnie w obszarze dolnej części pleców i miednicy.

Dla kogo?

Ćwiczenia TRE® przynoszą wiele korzyści dla osób, które doświadczają stresów i lęków wynikających z doświadczeń dnia codziennego, problemów w relacjach czy stresów związanych z pracą. Ćwiczenia wywołują wibracje, które mają leczące, rozluźniające działanie.

Są to ćwiczenia przynoszące uwolnienie napięć w ciele począwszy od napięć wywołanych stresem, aż po skrajne doświadczenia traumatyczne i stany lękowe. Są odpowiednie również dla osób mających problemy z zasypianiem, cierpią na bezsenność i koszmary senne, gdyż pomagają osiągnąć stan głębokiego snu i relaksu. Pomagają w problemach bruksizmu (zgrzytanie zębami), w depresji i chwiejności emocjonalnej,  jak również w bólach głowy i kręgosłupa.

Ćwiczenia TRE® są szczególnie pomocne dla osób pracujących w zawodach o dużym poziomie stresu:     fizjoterapeutów,  nauczycieli,  pracowników zawodów medycznych, ratowników, strażaków,  policjantów, żołnierzy, pracowników pomocy społecznej, psychologów, lekarzy, psychoterapeutów oraz każdego, to poszukuje sposobu na uwolnienie się od nadmiernego stresu.

 

Korzyści stosowania Ćwiczeń TRE®:

– Łatwość nauki: Ćwiczeń tych można się łatwo nauczyć i w wielu przypadkach ich skuteczność jest natychmiastowa.

– Naturalny środek zaradczy: W pewnych okolicznościach z tych ćwiczeń można korzystać jak

z naturalnego środka zapobiegającego lub minimalizującego symptomy PTSD, redukującego efekty urazów psychicznych, które wystąpią w przyszłości.

– Codzienna gimnastyka: Można je włączać do codziennego zestawu ćwiczeń i używać ich do leczenia oraz zapobiegania stanom chorobowym.

– Szybkie przywrócenie zdolności leczenia: Pomagają szybciej odtworzyć w ciele poczucie bezpieczeństwa, ułatwiając szybszy i bardziej zintegrowany proces zdrowienia.

– Ćwiczenia TRE® są sposobem samopomocy dla tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy. Ponadto, dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami.

Przeciwwskazania:

Niedawno przebyte operacje, choroby psychiczne, ciąża

 

 

Zajęcia prowadzi Paweł Walczak, certyfikowany provider TRE®

 

1500430044Prowadzący:   Paweł Walczak: Zajmuję się szkoleniami i coachingiem  w trakcie których korzystam z różnych metod pracy z ciałem. Uważam, że jakość życia nie jest kwestią przypadku, tylko kwestią treningu. Mam na myśli trening naszej postawy i emocjonalności, ponieważ w ogromnej mierze to właśnie zdolność do zarządzania własną emocjonalnością decyduje o tym jak patrzymy na świat, z czego rezygnujemy i dokąd decydujemy się iść. Medytuję według tradycji  buddyzmu tybetańskiego BON. W studio jogi YAM mam możliwość przybliżyć wszystkim zainteresowanym, czym jest metoda TRE, która jest pomocna w redukcji przewlekłego stresu.