Instruktorzy

Chcemy abyście w tym miejscu w Studo Jogi YAM odnaleźli wskazówkę,

któ drogą kroczyć dalej w życiu,

oraz abyście znaleźli chwilę dla Siebie .

Joga i nie tylko joga, to nasza wspólna pasja,

Bądź sobą

 

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – joga. Nasze drogi rozpoczęły się w różnych miejscach, a w tej chwili połączyły w Studio Jogi YAM. My już od lat doświadczamy dobrodziejstw płynących z praktykowania tej prastarej sztuki a teraz chcemy się z Wami tym dzielić. Sami wciąż doskonalimy się i ciągle na nowo odkrywamy, że dzięki regularnej, przyjemnej pracy umiemy pokonywać swoje słabości, a joga niesie harmonię, spokój i radość. W naszym studio zajęcia prowadzą dyplomowani nauczyciele.

Studio Jogi YAM to nie tylko joga, ale również inne formy pozwalające dotrzeć do swojego wnętrza. To dźwięk mis i gongów , to sztuka – Vedic Art , to również taniec . W studio możecie zapoznać się z Qi Gongiem ,  a także z metodą Feldenkraisa,  to również praca ze swoim wnętrzem,  emocjami praca nad samouzdrawianiem.  W Studio Jogi YAM możecie skorzystać z różnych masaży.  

 

Instruktorzy

 

Joanna Burdzińska

Joanna Burdzińska

Asia – joga, yoga&dance, medytacje z gongiem, właścicielka

Jestem szczęśliwa bo moja pasja stała się moim zawodem i sposobem na życie. Z wykształcenia jestem ekonomistką, informatykiem, przez wiele lat byłam związana z bankowością i tworzeniem systemów informatycznych. Od dziecka uprawiałam sporty: koszykówka (w kolekcji kilka medali ze studenckich czasów), narty i inne. Joga i medytacja stały się chwilą orzeźwiającego oddechu w cyfrowej codzienności, a z czasem sposobem na moje życie. Ponadto w regularnej praktyce jogi odnalazłam zdrowie i radość płynącą z kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. W 2009  roku   otworzyłam Studio Jogi YAM. Asany odkrywałam już  jako dziecko „obserwując wujka, który wówczas już praktykował intensywnie jogę, teraz piszę książki o jodze, tłumaczy z sanskrytu (niestety nie na język polski)”. Swoje pierwsze asany samodzielnie poznałam w Centrum Jogi Harmonia, tam też stawiałam pierwsze kroki jako nauczyciel hatha jogi. Dodatkowo nieustannie poszerzam swoje zainteresowania: ukończyłam kurs masażu shiatsu, masażu klasycznego, czterostopniowy kurs masażu dźwiękiem wg. metody Petera Hessa i kurs gry na Gongach, kurs masażu RAINDROP, ukończyła kurs Vedic Art I i II stopień. Posiadam  II stopień Reiki, II stopień Kinezjologi. Jestem Liderem Jogi Śmiechu, maluję obrazy, gram na misach i gongu. Ukończyłam kurs numerologii Karmicznej. Zajmuję się aromaterapia. Każde zajęcia kończę 15 min relaksem przy dźwiękach mis i gongu.  Niewielką dawkę filozofii jogi, wiedzy o kulturze i religii hinduistycznej oraz wiedzy o malarstwie religijnym mandal przekazali mi członkowie rodziny Chitrakar z Bhaktapur – Nepal. Pogłębiam swoją praktykę jogi pod okiem wspaniałego nauczyciela dr Norman Sjoman. Moim celem jest harmonijny rozwój CIAŁA, UMYSŁU i DUCHA.

Moimi nauczycielami są moi uczniowie, z którymi spędziłam już około 5 tysięcy wspólnych praktyk jogi.

Obecnie moją pasją jest Joga&Dance. Te zajęcia dają mi niesamowita radość.

Basia – joga

W bardzo dojrzałym wieku, chcąc poprawić kondycję psychofizyczną, trafiła na zajęcia Hatha Jogi w Centrum Jogi Marii Stróżyk. Po 10 latach systematycznego uczestniczenia w zajęciach, uzyskała tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie Hatha Jogi. Od 2005 roku prowadzi grupy w Poznaniu i w Obornikach Wlkp. nadal praktykuje w Szkole Hatha Jogi Mateusza Stańczaka. Z wykształcenia jest hotelarzem. Ukończyła również Studium Psychologii Alternatywnej. Od 5 lat jest członkiem Zarządu Cechu Bioenergoterapeutów i Rzemiosł Paramedycznych.

Mateusz

Mateusz Trumpus

Mateusz – joga

Ukończył  Politechnikę Poznańską. Jest zapalonym sportowcem. Od zawsze poszukiwał drogi do doskonalenia i wzmocnienia swojego ciała. Przygodę z jogą zaczął pod czujnym okiem Reni i Asi. Już po pierwszych zajęciach odkrył w niej coś niepowtarzalnego i był pewien, że chce się rozwijać w tym kierunku. Ćwicząc ciało poprawił oddech, odnalazł radość i spokój płynące z praktykowania. Dziś joga towarzyszy mu na co dzień. W trakcie regularnych zajęć, swoją pasją zaraża, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Gosia

Małgorzata Sabat

Gosia – joga dla dzieci

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym postanowiła wspomóc organizacyjnie funkcjonowanie studio. Od długiego czasu interesowała się „wschodem”, zaczęła od jujitsu, a obecnie zajmuje się jogą, a mimo to pierwsza sesja była dla niej zaskoczeniem-nabrała świadomości jak joga może poprawić jej zdrowie i samopoczucie. Od tego czasu chętnie łączyła aktywność fizyczną z pracą nad poprawą sprawności umysłowej. W Studiu Jogi Yam prowadzi zajęcia z dziećmi i rozwija swoje  odkryte powołanie do tej pracy. Joga pozwoliła jej poznać samą siebie i odkryć drzemiący potencjał.

Dudi Grzegorzewska

Dudi – vinyasa

 

Tomek

Tomek Walenciak

Tomek – tantra

Za pośrednictwem szkoły IPS poznał Tantrę i swojego mistrza Ar. Luczisa Pustotę. Zmieniło to jego życie o 180 stopni. Na swoich zajęciach i warsztatach  uczył jak poznawać i wykorzystywać wszystkie aspekty życia, od akceptacji siebie, poprzez miłość, aż po odkrycie w pełni własnej seksualności.

 

Iwona

Iwona Kaźmierczak

  Iwona (joga kręgosłupa) – przygodę z jogą rozpoczęła 25 lat temu i ciągle zgłębia jej tajemnice. Ukończyła AWF- kierunek fizjoterapia. Instruktor Hata Jogi. Od wielu lat doskonali się w neurorehabilitacji , psychosomatyce i pedagogice.  Jogę kręgosłupa prowadzi wykorzystując wiedzę z różnych metod terapeutycznych.

Konrad

Jest nauczycielem Qi Gong, czyli zestawu starożytnych ćwiczeń pochodzących z Chin. Na zajęciach uczy jak opanować do perfekcji sztukę kontroli energii życiowej.

 

IZA

Izabela Wielgosz

Iza – joga

Jogą  zainteresowałam się  na początku lat dziewięćdziesiątych. Między innymi  z  tego zainteresowania powstała pierwsza w Poznaniu szkoła jogi, pod nazwą „Centrum jogi Marii Stróżyk, Izabeli Wielgosz” s.c.  

Więcej poczytasz na mojej stronie http://www.centrumjogi45plus.pl/ 

 

IFA

Ifa Iwona Gąsiorowska

Iwona – IFA – vinyasa joga

Alina Waligóra – Bartosiak

Alina Waligóra – Bartosiak  – hatha joga 

Sonia Dominika Stachowiak – Ashtanga

Joasia

Joanna – Instruktor Yin jogi i Bikram jogi

Kinga Kinga – samouzdrawianie i rozwój

Arleta

Arleta Karczewska

Arleta – Ashtanga

Anna Płońska

Anna Płońska – Joga wg  Sivanandy

moje duchowe imię to Padmini.

Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym i instruktorem terapii uzaleznień.

Jogę praktykuję od około 10 lat – były to różne praktyki i z różnym zaangażowaniem i trochę czułam się ostatnio zniechęcona. W sierpniu tego roku dowiedziałam się o kursie nauczycielskim jogi  Sivanandy i poczułam, że to właśnie chcę zrobić. Miesięczny kurs intensywnej praktyki i nauki został uwieńczony certyfikatem i tak oto zostałam nauczycielką jogi. Teraz chcę dzielić się zdobytą wiedzą i praktykować umiejętności uczenia.

Mam około 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych – prowadziłam zajęcia relaksacyjne z elementami jogi w ośrodkach Monar w Rożnowicach.