Ayurweda

Ayurweda – wiedza zapisana w staroindyjskich księgach dotycząca wielu obszarów aktywności człowieka: filozofii, rolnictwa, medycyny, inżynierii, ekonomii i polityki.
Postrzega każdą osobę, jako indywidualną, godną szacunku duszę, obdarzoną mocą twórczą. Daje głębokie zrozumienie powiązań pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Omawia wpływ zewnętrznego środowiska Natury na organizm ludzki, pokazuje jak żyć z Nim w harmonii.
Mimo swojego starożytnego pochodzenia z powodzeniem stosowana jest współcześnie. Jest wiele Centrów Medycyny Ayurwedyjskiej zarówno w Indiach jak i na Zachodzie Europy a także na kontynentach Amerykańskich. Ta wiedza służy nie tylko człowiekowi, jako jednostce, ma również pozytywny wpływ na otaczające go społeczeństwo i środowisko.
Wskazuje jak szczęśliwi i zdrowi ludzie tworzą spokojną i szczęśliwą, zgodnie funkcjonującą społeczność.

 

Kto ma uregulowane jedzenie, sen, pracę i wypoczynek,

nie będzie miał problemów materialnych ani fizycznych, doświadczy błogostanu.”
Bhagavad Gita

Ayurweda przynosi również zrozumienie, że natura lub stan ciała podlegają zmianie, w sanskrycie oznacza to wikriti (vikrti) -„to co zasłania prakriti.
Jest to stan w jakim ciało i umysł znajduje się tymczasowo, przejściowe zaburzenie, gdy ono minie wrodzona natura pozostanie taka sama.
Ayurweda pomaga poznać wrodzone cechy. Gdy się je zna możemy bowiem podjąć kroki, aby nie dopuścić do powstania zaburzeń lub podjąć właściwe działania, aby wyjść z choroby i wrócić do właściwej, wrodzonej konstytucji.
Poznasz terapie stosowane w Ayurwedzie, które można jako profilaktykę samodzielnie praktykować w domowych warunkach aby przeprowadzić właściwie proces oczyszczania organizmu.

 W Studio Jogi YAM są dostępne następujące warsztaty prowadzone przez Barbarę Zimoch  (więcej informacji o prowadzącej na końcu strony):

Piękne życie z Ayurwedą – cykl warsztatów

Który z Żywiołów Natury dominuje w Tobie.
Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie swojej indywidualnej natury, poznanie jej, to jak ułożenie „puzzli” w jedną doskonałą całość – Indywidualną prakriti- indywidualną naturę. Pomaga nam to harmonijnie korzystać z naszych mocnych stron i uzdrawiać słabe.
Testy, które otrzymasz i które dokładnie omówimy otworzą na zrozumienie natury bliskich osób, współpracowników, klientów.
Taka wiedza przenosi się na świadome podejmowanie decyzji, łatwiejsze rozróżnianie i w efekcie zgodniejsze i radośniejsze relacje.

ZRÓWNOWAŻ SWÓJ UMYSŁ Z AYURWEDĄ.
Poznasz Cztery ayurwedyjskie zasady samoregulacji pomagające utrzymać równowagę i spokój umysłu oraz zachować doskonałe zdrowie.
Rozwiążemy testy, które pomogą CI rozpoznać naturę twojego umysłu.
Znajomość trzech procesów pracy z umysłem poprowadzi do osiągania harmonii wewnętrzne i połączenia ze Źródłem Pozytywnej Energii, co przekłada się na poczucie osobistej mocy, entuzjazm, chęć kreacji i doświadczania radosnego życia.

9 ZASAD KUCHNI WEDYJSKIEJ
Autentycznie wedyjskie dania to potrawy niedrogie, ich różnorodność i łatwość przygotowania, równowaga między potrawami pikantnymi i łagodnymi, zapach przypraw i świeżych składników są przyjemne dla zmysłu powonienia . Właściwe skomponowanie i podanie jest uzdrawiające dla całego organizmu.
Poznanie 9 Zasad Kuchni wedyjskiej pomoże dbać o zachowanie zdrowia i zrozumieć, co oznacza, że lekarstwa znajdują się na talerzu.

 

TWOJE WSPIERAJĄCE KOLORY
Świadome stosowanie kolorów w ubraniach, wystroju wnętrz w których przebywamy może nas wzmocnić, poprawić nasz nastrój, przynieść poczucie bezpieczeństwa, spokoju, pomóc wyzdrowieć.
Indywidualność każdej osoby jest szczególną cechą podejścia Ayurwedy. Do rozpoznania naszej indywidualnej natury służy wiele różnych metod: testy, badania ciała, pulsu, szczegółowe wywiady. Na warsztatach koloroterapii korzystamy z numerologii i astrologii wedyjskiej odkrywającej indywidualne potencjały przyniesione dla dzielenia się nimi i rozwijania na ich bazie nowych celem wzbogacenia doświadczeń i kreowania Dobra i Radości w życiu swoim i środowiska, na które oddziałujemy. Utrwalimy tą wiedzę rysując indywidualne mandale.

Nauka ayurwedyjskich samodzielnych masaży całego ciała i głowy

Masaż redukuje stres i depresję, pomaga przy bezsenności i nerwowości, głęboko relaksuje i odmładza. Skuteczność masaży ayurwedyjskich wspierana jest poprzez właściwe stosowanie olei i esencji roślinnych. Jako profilaktyka zdrowia samodzielne wykonanie automasaży otwiera na rozumienie potrzeb swojego ciała, otoczenie go miłością, troskliwością i pobudzenie energii życiowych.

TWÓJ ELIXIR MŁODOŚCI – Po czym poznasz czy go masz?
Elixir Młodości to cudowna substancja, której poszukiwanie zajmowało umysły wielu uczonych różnych czasów. Ayurweda pomaga odnaleźć eliksir młodości. Wskazuje jak on powstaje i co go wspiera.
Warsztat kończy przepiękna Medytacja w Ogrodzie Miłości, która pomaga osiągnąć zrozumienie i harmonię na różnych poziomach naszej Istoty.

AROMATERAPIA – DOBROCZYNNE DZIAŁANIE ESENCJI ROŚLINNYCH
Esencje eteryczne i oleje to nie tylko wspaniałe zapachy, ich właściwości mają wielowymiarowe oddziaływanie na sferę fizyczną, psychiczną i ciała subtelne. Właściwości te, znane już w starożytności potwierdzają aktualnie prowadzone badania naukowe.
Łatwość przenikania do naszego organizmu sprawia, że olejki przenoszą cenne informacje, poprawiają odporność immunologiczną i odmładzają ciało. Ich subtelność wpływa na równowagę umysłu, pomaga leczyć bóle, depresje, uzależnienia, opanować stres, odzyskać głęboki spokój i przywrócić poczucie własnej wartości i radości życia.

SMAKI, EMOCJE I POTRAWY
Ayurweda wyróżnia sześć smaków, które przenoszone w produktach, które spożywamy oddziałuj na cały nasz system. Pozwala to łatwo zrozumieć, jak nadmiar lub brak któregoś z nich prowadzi do określonych dysfunkcji w ciele fizycznym oraz rzutuje na przeżywane przez nas emocje. Dla Ayurwedy najważniejszy jest stan umysłu, zdrowie pojawi się wtedy, kiedy umysł będzie spokojny i wyciszony. Właściwe pożywienie, jego przyswojenie i usuwanie zbędnych resztek sprawia, że komórki naszego organizmu „czują się szczęśliwe” i doświadczają komórkowego błogostanu – ten stan oddziałuje również na naszą psychikę i emocje.

ZDROWE GOTOWANIE według zasad kuchni ayurwedyjskiej
DWIE BUTELKI DOBREGO MLEKA – PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ, JAK MOŻNA DOBRZE JE WYKORZYSTAĆ.
BĘDZIEMY DOŚWIADCZAĆ SMAKU DOBREGO MLEKA i PRODUKTÓW MLECZNYCH STOSUJĄC ZALECENIA AYURWEDY.
 

************************************************************************************

Z zakresu ayurwedy oferujemy 

Konsultacje Ayurwedyjskie wykonywane przez  Barbarę Zimoch – coach ICF, Konsultant Ayurvedy Instytutu Jiva w Indiach

Z zakresu ayurwedy oferujemy

 masaże  Ayurwedyjskie wykonywane przez  Barbarę Zimoch lub Bartka Korpacza

***********************************************

MASAŻE AYURWEDYJSKIE  wykonywane przez  – Barbarę Zimoch – coach ICF, Konsultant Ayurwedy Instytutu Jiva   w Indiach. Kontakt tel. 501 574 355

Masaże ayurwedyjskie to zabiegi stasowane w najstarszym systemie medycznym świata Ayurwedzie.  Ayur – oznacza proces życia,  Veda – to wiedza o jego prawidłowym przebiegu. Nauka ta postrzega człowieka jako jedność duszy, umysłu, zmysłów i ciała. Wskazuje, że człowiek jest częścią Natury i powinien umieć żyć w szczęśliwości w zgodzie z Prawami Natury.

MUKHABHYANGA – Masaż głowy, masaż twarzy, dekoltu i maseczka odżywcza   

 

ABHYANGA -Masaż głowy i ciała ciepłym olejem

Shiro-Abhyanga – Masaż głowy i barków ciepłym olejem               

 KATI VASTI – Zabieg ciepłym olejem i masaż pleców                                                                 

 

Zabieg KARNA POORNA   – Zabieg wypełniania uszu ciepłym olejem połączony z masażem głowy i twarzy. 

 

**********************************************

Masaże Ayurwedyjskie wykonywane przez Bartka

podczas których doświadczysz głębokiego relaksu, odprężenia i błogostanu. tel: 518252503 Bartek. Masaże odbywają się raz w miesiącu w weekendy, termin  podany w aktualnościach.

Abhyanga

Marma (masaż uciskowy punktów witalnych).

Shirodhara