Gongi i misy

Joanna Burdzińska

Joanna Burdzińska

Tybetańczycy wierzą, że człowiek powstał z dźwięku.

Wszystko jest wibracją, a nasze ciało to 80% wody.

„Należy wniknąć w brzmienia, aby zrozumieć dźwięki,
należy wniknąć w tony, aby zrozumieć muzykę,
należy wniknąć w muzykę, aby zrozumieć zasady.
Tak dokona się droga do porządku…
Kto zrozumie muzykę, pozna przez nią tajemnice obyczajów i tradycji.
Kto muzykę i obyczaje zarazem przeżył, posiądzie życie
Życie przejawia się w przeżywaniu.”

maksyma z księgi obyczajów Li Gi

Jeżeli pragniesz posłuchać koncertu nagranego w naturze to zapraszam –

 

Misy dźwiękowe i gongi też drgają i każda ma inną częstotliwość, która  odpowiada  częściom ciała.

 

Nasze komórki w ciele nieustannie drgają, a woda znakomicie przewodzi drganie. Kiedy się stresujemy, martwimy, nasze centra energetyczne  jakby zaplątują się.  Trzeba odnaleźć skuteczny sposób na to, aby  wróciły one do prawidłowego poziomu.  Sposobem  na to jest „Relaks z dźwiękiem”.

Koncerty odbywające się w Studiu Yogi Jam mają charakter relaksacyjny i uspokajający. Uczestnicy leżą. Najlepszy strój to taki, który nie będzie krępował ciała. Maty i koce potrzebne do ułożenia się na podłodze są na miejscu.

Joanna Burdzińska

Joanna Burdzińska

Gong

Fenomenem gongu jest jego bardzo silnie rezonujący dźwięk, posiadający moc przenikania zarówno ciała fizycznego człowieka jak i jego struktur niewidzialnych. Subtelne ciała człowieka, pozbawione masy, łatwo i szybko dostrajają się do częstotliwości dźwięków gongu i poddają się ich oczyszczającemu i uzdrawiającemu działaniu. W ten sposób tworzą się pozytywne wzorce dla ciała fizycznego. Ciało fizyczne chętnie podąża za tymi wzorcami, ale bardziej bezwładne, potrzebuje trochę więcej czasu na zmiany i dlatego efekty na planie fizycznym pojawiają się z reguły trochę później. Proces oczyszczania i uzdrawiania pogłębia się przy każdym seansie i nagle dostrzegamy, że coś się zmienia. Jesteśmy zdrowsi, znikają blokady i bóle, które jeszcze niedawno nam dokuczały, mniej się stresujemy, energia płynie w nas swobodnie. Zauważamy również, że jesteśmy bardziej świadomi tego, co się wokół nas dzieje.

Jeśli zaufamy dźwiękowi, otworzymy się na niego i pozwolimy mu działać, wtedy szybszy i głębszy okaże się proces przemiany.

Chociaż dźwięki gongu działają na wszystkich ludzi w taki sam sposób, to jednak doświadczenia uczestników seansu są różne. Mogą pojawiać się niepowtarzalne wizje. Można doznawać mrowienia, odczuwać ciepło albo zimno, można dostać ataku kaszlu, śmiechu czy płaczu, a nawet bólu. Może wystąpić chwilowe pogorszenie samopoczucia, które utrzymywać się będzie jeszcze przez jakiś czas po dźwiękowej kąpieli. Opisane wyżej doznania to tylko znak, że następuje proces oczyszczania organizmu i harmonizacji jego komórek. Należy wtedy wypić więcej płynów aby szybciej pozbyć się toksyn z organizmu.

Niech każde spotkanie z gongiem i jego dźwiękami będzie dla Ciebie wspaniałą przygodą, podróżą w głąb siebie, światłem dla rozjaśnienia drogi do domu.

Koncerty w wykonaniu:

  • Piotr Chorzępa – Gong Królewski (95cm) i Gong Wietrzny (100cm)oraz misy dźwiękowe.
  • Joanna Burdzińska – Gong Królewski (80cm), Gong Wietrzny (80 i 45cm), misy dźwiękowe, Sansula, Kij deszczowy.

NOC DŹWIĘKÓW – GONG PUDŻA

Noc dźwięku to sesja trwająca kilka godzin w nocy do świtu (może to być od 4 do 8 godz.). Jej zadanie polega głównie na doświadczaniu intensywności dźwięków. Gong Pudża jest muzyczną wyprawą, która działa w sposób inspirujący i tworzący. Wibracja generowana z gongu stymuluje odczuwanie spokoju, pomaga uwolnić napięcie i blokady nawet głęboko tkwiące w naszych komórkach. Dźwięk i przestrzeń zagęszczają się w i zatraca się poczucie czasu (to zjawisko odczuwalne jest przez uczestników również w medytacji ,kąpieli w dźwiękach czy w koncercie). Dźwięki gongu trafiają do nas nie tylko przez słuch ale też przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Strumień wibracji pozwala wziąć udział w transformujących i uzdrawiających procesach. Zmienia się postrzeganie świata ,widzimy go przez pryzmat piękna i pogody ducha. Ze względu na wielogodzinną sesję dźwiękową rytuał ten prowadzi kilku terapeutów zmieniając się płynnie np. co2 godz. Uczestnicy leżą w wygodnych pozycjach, przykryci .W razie potrzeby ,mogą opuścić salę ,jak i do niej wrócić. Pierwotne dźwięki: oczyszczają organizm, zwiększają siły witalne, odprężają ,łagodzą stres, wspomagają procesy leczenia , budzą wiarę w siebie, rozbudzają intuicję, wyzwalają twórczą inspirację .

UWAGA:  TERMIN NAJBLIŻSZEGO KONCERTU W ZAKŁADCE AKTUALNOŒŚCI.

Poniżej koncert nagrany w studio

Występują gościnnie Tomek Ragaboy Osiecki i Piotr Chorzepa