Taniec

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie ten rodzaj tańca, który przyniesie mu najwięcej satysfakcji .

Oferujemy:

  • Bollywood dance
  • Taniec orientalny
  • Taniec brzucha z elementami tańca z krajów arabskich.
  • Terapia Tańcem

 

Taniec brzucha z elementami tańca z krajów arabskich.

 Zajęcia prowadzi   Jamila Oueslati pochodzi z Tunezji, gdzie taniec jest czymś wyjątkowym. W Polsce mieszka od dziesięciu lat. Jest wykładowcą języka arabskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od kilku lat uczy także tańca afro arabskiego.

Jamila ma niespożytą energię i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Interesuje ją wiele rzeczy, jednak jej największą pasją jest taniec. Miłość do niego udowadnia na każdych zajęciach. Kiedy nikt nie ma już siły, Jamila jeszcze tańczy.

Zajęcia z Jamilą obalają stereotypy na temat tańca brzucha. W ruch idą wszystkie części ciała oraz mięśnie, których istnienia kursantki wcześniej nawet nie podejrzewały. Każde spotkanie to dawka pozytywnej energii, ale także spory wysiłek. Podczas zajęć z Jamilą panują tylko dwie zasady: uśmiech i luz. Natomiast taniec nie podlega żadnym regułom. Nie ma ściśle określonego harmonogramu ani stałych układów. Jamila improwizuje, łącząc tradycyjne style tańca z różnych krajów arabskich m. in. z Tunezji i Maroka, z elementami klasycznego tańca brzucha, a także tańców afrykańskich. Idąc na kolejne zajęcia, nie wiadomo czego dokładnie można się spodziewać. Jedno jest jednak pewne: będzie energicznie i optymistycznie. Na zajęciach nie ma miejsca na nudę, rutynę ani na chwilę wytchnienia. To ostry trening, ale jednocześnie bardzo kobiecy i zmysłowy. Cechą charakterystyczną tańca jest wprowadzanie ciała w drżenie. Dla spotęgowania efektu tancerki przepasane są chustami z metalowymi monetkami, których dźwięk podkreśla każdy ruch. Taniec z Jamilą poprawia kondycję i pozwala spalić kalorie. Wpływa pozytywnie na kształt sylwetki, a także na pewność siebie. Po kilku zajęciach ruchy nabierają płynności, a tancerki świadomości własnego ciała. 

 

Agencja Twórcza OLE

Agencja Twórcza OLE

Bollywood dance 

Zajęcia prowadzi Kasia Komin Agencja Twórcza OLE  

Aktualnie to jeden z najbardziej radosnych i ekspresyjnych tańców filmowych na świecie. Dynamika, energia, zmysłowy urzekający ruch przyczyniły się do ogromnej popularności tego tańca w szkołach tańca w Europie i Stanach Zjednoczonych.  Bollywood dance czyli hinduski taniec filmowy oparty jest z reguły na elementach tańca Bharata natyam, Kathak czy emocjonalnym tańcu ludowym Bhangra, tańcu orientalnym i tańcu współczesnym. 
W filmach hinduskich taniec wykorzystuje się w celu opowiedzenia historii, wyrażania uczuć bohaterów. Emocje w treści piosenek wyrażane są w ruchach tanecznych, pozach, gestach, mimice i spojrzeniu. Zapraszamy wszystkich tych którzy oprócz poprawienia kondycji w tym energetycznym tańcu chcą się też wspaniale bawić.

Taniec orientalny 

Zajęcia prowadzi Kasia Komin Agencja Twórcza OLE

taniec stworzony i dopasowany do naturalnej budowy ciała kobiety. Tańczyć mogą go wszystkie kobiety bez względu na wiek, sylwetkę i doświadczenie taneczne. Taniec brzucha (pot. nazwa) jest uważany za najbardziej wymowny i wyrazisty kobiecy taniec, aktualnie przeżywa prawdziwe odrodzenie.
W tańcu brzucha pracuje całe ciało i wszystkie mięśnie – od głowy, szyi, ramion i rąk, po brzuch, plecy, klatkę piersiową i nogi. Intensywna praca brzucha i bioder poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych miednicy, masuje narządy wewnętrzne i pogłębia oddech, uczy nas zdrowego oddechu pełną piersią i brzuchem.
W tańcu brzucha uczymy się akceptować  siebie takimi, jakimi jesteśmy, ze swoimi wadami i zaletami, ciało jest rozluźnione i lekkie. Taniec brzucha jest w dużej mierze tańcem improwizowanym i bardzo indywidualnym. Każda kobieta wykształca swój jedyny i niepowtarzalny styl, bo przecież każda z nas jest inna: ma inne ciało i inną jego budowę, inne predyspozycje ruchowe, inną wrażliwość emocjonalną, temperament. Najważniejsze jest to, że w tym tańcu każda kobieta jest sobą i jest piękna taka, jaka jest naprawdę.

Więcej informacji na stronie http://www.taniec-ole.pl