Joga dla dzieci

Joga dla dzieci

Studio Jogi YAM

Dzieciństwo to niezwykły okres, w którym naturalna energia i kreatywność są ogromne, oczy i umysł otwarte, a uczenie się sprawia mnóstwo frajdy.

Joga jest bardzo ekspresyjna, dlatego tak bardzo przemawia do dzieci. Pozytywne skutki uprawiania jogi są niezliczone, lecz naczelną zasadą jest pielęgnowanie silnego, zdrowego ciała, spokojnego, zadowolonego umysłu i poczucia wewnętrznego spokoju.

 

Dążąc do jednoczesnej pracy nad ciałem i umysłem, łączy pozycje i ruchy z technikami relaksacyjnymi oraz kontrolą oddechu. Cały proces przyczynia się do poprawy sylwetki, zwiększenia siły, gibkości, poczucia równowagi, poprawienia koncentracji oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości i siły woli. Ćwiczenia wzmacniają serce, co poprawia krążenie i intensyfikuje dopływ bogatej w tlen i substancje odżywcze krwi do wszystkich części ciała. Lepsze krążenie przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii, poprawia trawienie i pomaga rozluźnić zbyt sztywne mięśnie, uwalniając nas od stresu i negatywnych emocji. Ćwiczenia wzmacniają także nasz kościec, mięśnie i więzadła, utrzymując nas w dobrej kondycji fizycznej. Liczne badania wykazały powiązania pomiędzy aktywnością fizyczną, a rozwojem ciała i umysłu.

W jodze nie ma współzawodnictwa i presji- nie ma też zwycięzców ani przegranych.

„Joga dla każdego” J. Smith, D. Hall, B. Gibbs
„Joga z dziećmi” M. Thapar, N. Singh

Zajęcia prowadzi Małgorzata Sabat

tel: 695-900-259